Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Fallopia baldschuanica - rdestówka bucharska

Rdestówka to najsilniej rosnące pnącze w naszym klimacie. Należy do rodziny Polygonaceae – rdestowate. Dorasta do wysokości 10-15 m, ma pędy owijające się wokół podpór, a jego roczne przyrosty mogą osiągnąć 6 i więcej metrów długości.

Fallopia aubertii
Fallopia aubertii

Kwiaty białe, drobne, ale bardzo liczne, stanowią dekorację od początku sierpnia do mrozów. Liście oszczepowate, zielone, opadają po silnych przymrozkach.

Wymagania

Najbujniej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, ale zdrenowanych. Dobrze sobie radzi również na przeciętnych glebach. Preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje lekkie ocienienie, dobrze znosi warunki miejskie i przydrożne. W ostrzejsze zimy pędy rdestówki Auberta mogą przemarzać, ale dobrze odrastają z podstawy obsypanej ziemią.


Zastosowanie

Nadaje się świetnie jako roślina maskująca, do okrywania pergoli, altan, płotów, ekranów dźwiękochłonnych, brzydkich konstrukcji, porastania starych drzew. Zastosowane podpory powinny mieć mocną konstrukcję pozwalającą na utrzymanie masy zieleni. Świetnie nadaje się do obsadzania siatek, w ciągu kilku tygodni tworząc zieloną zasłonę, ale wymaga wycinania nadmiaru pędów co 2-3 tygodnie. Dobra roślina do stosowania w zieleni publicznej.


FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.