Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Na kwiaty cięte

Cięte kwiaty powojników mogą stanowić piękną ozdobę mieszkań. Ich barwy świetnie ze sobą współgrają a wymyślny kształt i lekkie poskręcanie pędów pozwala na stworzenie uroczych kompozycji. Aby zwiększyć ich trwałość powinniśmy je właściwie przygotować.

Clematis 'Marie Boisselot' ('Mevrouw Le Coultre')
Clematis 'Marie Boisselot' ('Mevrouw Le Coultre')

Najlepiej ścinać pędy grube, silnie zdrewniałe, zakończone dopiero rozwijającymi się pąkami (najlepiej gdy pąki są rozwinięte w około 70%). Z pędu powinno się usunąć wszystkie liście lub ich większość w celu ograniczenia transpiracji.

Całe pędy z kwiatami powinno się zanurzyć w zimnej wodzie (np. kładąc w misce lub innym dużym naczyniu) na 10-12 godzin. Zamiast tego można zawinąć je w mokre gazety i umieścić w lodówce lub chłodni. Następnie należy przyciąć podstawy pędów ostrym nożem lub sekatorem i można wstawić je do wazonu. W zależności od odmiany i warunków zewnętrznych, powinny być dekoracyjne przez 3-14 dni.

Odmianami szczególnie dobrze nadającymi się na kwiat cięty są np.:


Na kwiat cięty z powodzeniem nadają się także inne odmiany oraz powojniki botaniczne. Szczególnie długo trzymają się powojniki bylinowe z grupy Integrifolia.

Owocostany powojników nadają się świetnie do cięcia, zasuszania i stosowania w suchych bukietach. Do odmian o najbardziej dekoracyjnych owocostanach należą między innymi:

Clematis 'Kacper' - owocostany
Clematis 'Kacper' - owocostany

 

 

 

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.