Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

ekspertyza Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

W trosce o dobro naszych klientów, zleciliśmy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu przeprowadzenie badań na zawartość alkaloidów w partiach owoców Lycium barbarum zebranych bezpośrednio z roślin rosnących w naszej szkółce.

 

 

 

Dbamy nie tylko o wartościowy asortyment i jakość oferowanych roślin, ale również o to, aby ich owoce nie szkodziły klientom. Uprawne odmiany kolcowoju szkarłatnego (Lycium barbarum) cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ogrodników, zarówno plantatorów jak i zwykłych działkowiczów. Drogocenne jagody tych roślin od ponad dwóch tysięcy lat wykorzystywane są powszechnie w tradycyjnej medycynie ludów azjatyckich.

W celu upewnienia się, czy owoce oferowanych przez nas odmian jagód Goji: AMBER SWEET GOJI®, ‘New Big’ oraz ‘No.1’, nie zawierają szkodliwych dla człowieka substancji - zleciliśmy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu przeprowadzenie badań na zawartość alkaloidów w partiach owoców zebranych bezpośrednio z roślin rosnących w naszej szkółce. Badania wykazały, że owoce odmian pochodzących z naszej szkółki (partia pobrana dn. 25.08.2015 r.), nie zawierają szkodliwych dla człowieka alkaloidów. Cały raport z badań prezentujemy poniżej. 

EKSPERTYZA DOTYCZĄCA OZNACZENIA ZAWARTOŚCI ALKALOIDÓW TROPANOWYCH ORAZ SOLANINY W OWOCACH Lycium barbarum (jagody goji) OTRZYMANYCH Z ROŚLIN ROSNĄCYCH W POJEMNIKACH, W SZKÓŁCE CLEMATIS ŹRÓDŁO DOBRYCH PNĄCZY Sp. z.o.o. Sp.k.

 

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.