Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Nowości

Co roku wprowadzamy wiele nowych roślin do oferty handlowej szkółki.

 

NOWOŚCI  2017

Nowe odmiany powojników wyhodowane w naszej szkółce przez Szczepana Marczyńskiego:

    ‘Kaśka’ g. Tangutica – kwiaty wyjątkowo duże, żółte, odmiana o zwartym pokroju, dostępna od lata

    ‘My Darling’PBR – intrygująca zwarta odmiana, o półpełnych i pełnych kwiatach wiosną; dostępna od lata

 
Inne ciekawe odmiany powojników:

    ‘Taiga’PBR – japońska odmiana o fioletowoniebieskich zawsze pełnych kwiatach, dostępna od lata

    ‘Hoshi-no-flamenco’ – japońska odmiana o dużych czerwonych kwiatach, dostępna od lata

Oraz inne ciekawe pnącza oraz róże pnące i rośliny okrywowe:

  

NOWOŚCI lato-jesień 2016 

Nowe odmiany powojników wyhodowane w naszej szkółce przez Szczepana Marczyńskiego:

 • ‘Azure Ball’PBR - odmiana o jasnoniebieskofioletowych półpełnych lub pełnych kwiatach;
 • ‘Change of Heart’PBR - odmiana o intrygujących, różowych z czerwonymi i niebieskimi przebarwieniami, kwiatach zmieniających się w trakcie przekwitania;
 • ‘Copernicus’PBR - intensywnieniebieskie, półpełne kwiaty;

 

 Inne ciekawe odmiany powojników

 • ‘Perida’ – jedna z najładniejszych czerwonokwiatowych odmian;
 • ‘Rosamunde’ – zwracająca uwagę odmiana o łososioworóżowych kwiatach z ciemnoróżową pręgą w środku działek;
 • ‘Yukiokoshi’ – intrygująca, bardzo stara japońska odmiana wyselekcjonowana w naturze. Ma duże, białe, pełne kwiaty;
 • ‘Happy Diana’ g. Texensis – japońska odmiana o największych różowych kwiatach z grupy Texensis;
 • ‘Mary Rose’ g. Viticella – najstarsza znana odmiana powojnika, o urokliwych, zawsze pełnych, fioletowopurpurowych kwiatach z szarym nalotem;
 • ‘Kagura’ g. Integrifolia – bylinowa odmiana o jasnoniebieskich, otwartych kwiatach, śr. 12-15 cm.

 

Inne pnącza

 • Schizophragma hydrangeoides BURST OF LIGHT® - nowa odmiana znaleziona w Japonii i nazwana przez naszą szkółkę; liście białozielone, marmurkowato upstrzone; kwiaty pojawiają się w lipcu; świetnie nadaje się do rozjaśniania zacienionych miejsc;
 • Wisteria frutescens ‘Longwood Purple’ - amerykańska, mrozoodporna odmiana, o interesujących, jasnofioletowych, pachnących kwiatach z żółtym oczkiem, zebranych w pękate, groniaste kwiatostany długości 10-20 cm. Najobficiej kwitnienie w maju - czerwcu, w lecie kwitnie ponownie;
 • Wisteria macrostachya ‘Blue Moon’ - amerykańska, bardzo mrozoodporna odmiana o pięknych niebieskich, pachnących kwiatach, zebranych w grube, groniaste kwiatostany długości 15-30 cm. Najobficiej kwitnie w czerwcu, w lecie kwitnie ponownie;

 

Róże pnące

 • Rosa FAIRY DANCE ‘Harward’ – róża okrywowa, o intensywnie czerwonych, pełnych, drobnych kwiatach zebranych w duże kwiatostany, pokrój krzaczasty;

 

Rośliny okrywowe:

 • Vinca minor ‘Sebastian’ – polska odmiana o interesujących, zielonych liściach z żółtawymi, nieregularnymi przebarwieniami w środku, zieleniejącymi latem;

 

Krzewy owocowe

 • Rubus occidentalis ‘Bristol’ – malina zachodnia; odmiana nie dająca odrostów korzeniowych; owoce smaczne w oryginalnym czarnym kolorze z szarym nalotem;
 • Rubus phoenicolasius – jeżyna rdzawa; gatunek o ozdobnych pędach i małych, jadalnych, czerwonych aromatycznych owocach dojrzewających w VII.

 

 

NOWOŚCI wiosna 2016

 • Lycium barbarum AMBER SWEET GOJI® - rewelacyjna nowa odmiana kolcowoju szkarłatnego, zwanego popularnie jagodą Goji, o niespotykanych bursztynowo-żółtych owocach, słodkich stosunkowo dużych do 3 cm długości, owoce dojrzewają od końca lipca do września; krzew dorasta do 2-2,5 wysokości.
 • Aronia melanocarpa ‘Hugin’ – aronia czarnoowocowa - zwarty krzew dorastający do 1-1,5 m wysokości o ozdobnych kwiatach zebranych w kwiatostany k. IV-V; jadalne kuliste czarnopurpurowe owoce (IX); jesienią liście efektownie przebarwiają się na czerwony kolor.
 • Aronia x prunifolia ‘Aron’ – aronia śliwolistna - krzew dorastający do 1,5-2 m wysokości o ozdobnych kwiatach zebranychw kwiatostany k. IV-V; owoce kuliste czarne z woskowym nalotem (IX), jadalne; ładnie przebarwia się jesienią na pomarańczowo-czerwony kolor.
 • Aronia x prunifolia ‘Viking’ – aronia śliwolistna – krzew dorastający do 2-2,5 wysokości o ozdobnych kwiatach zebranych w kwiatostany k. IV-V; owoce kuliste, duże ciemnogranatowe z woskowym nalotem (IX), jadalne; ładnie przebarwia się jesienią na pomarańczowo-czerwony kolor.
 • Hipopphae rhamnoides ‘Hergo’ – rokitnik pospolity, odmiana żeńska; wysoki krzew dorastający do 4 m wysokości o ładnych, jadalnych jasnopomarańczowych owocach średnicy 0,5-0,7 cm (k. VIII-IX); do owocowania niezbędna jest obecność odmiany męskiej np. ‘Pollmix’.
 • Hipopphae rhamnoides ‘Leikora’ – rokitnik pospolity, odmiana żeńska; średniej wielkości krzew dorastający do 2,5-3 m wysokości o ładnych, jadalnych jasnopomarańczowych owocach średnicy 1-1,2 cm (k. VIII-IX); do owocowania niezbędna jest obecność odmiany męskiej np. ‘Pollmix’

Róże pnące i okrywowe

* wszystkie róże w naszej szkółce produkowane są na własnych korzeniach
 • Rosa CLAIR MATIN - róża pnąca – kwiaty półpełne, różowokolarowe, przyjemnie lekko pachnące średnicy 6 cm; powtarza kilkukrotnie kwitnienie od VI do X.
 • Rosa ‘Excelsa’ - róża pnąca – kwiaty bardzo pełne, karmonoworóżowe o śr. 3 cm zebrane w duże liczne kwiatostany; delikatniepachną; kwitnie bardzo obficie na zeszłorocznych pędach od k. VI do k. VII, nie powtarza kwitnienia.
 • Rosa ‘Ghislaine de Féligonde’ - róża pnąca – kwiaty pełne, pachnące, żółto-pomarańczowe przechodzące w morelowy, aż do różowo-białego, śr. 4 cm; kwitnie bardzo obficie VI-X (powtarza kilkukrotnie kwitnienie).
 • Rosa SUPER DOROTHY ‘Heldoro’ - róża pnąca – kwiaty jasnoróżowe, pełne, przyjemnie lekko pachnące, śr. 4 cm, zebrane w kwiatostany. Kwitnie obficie VI-VII i mniej intensywnie do jesieni.
 • Rosa ‘Veilchenblau’ - róża pnąca – kwiaty o niespotykanej fioletowej barwie z białym środkiem; delikatnie pachnące. Kwitnie bardzo obficie VI-VII.
 • Rosa ‘The Fairy’ – róża okrywowa – kwiaty jasnoróżowe, pełne, śr. 2-3 cm, zebrane w duże kwiatostany. Kwitnie bardzo obficieod drugiej poł. VI, kwitnienie powtarza nieprzerwanie falami do późnej jesieni.
 • Rosa ‘White Fairy’ – róża okrywowa – kwiaty białe, pełne i półpełne, śr. 3-4 cm, zebrane w duże, kwiatostany. Kwitnie bardzo obficie od drugiej poł. VI, kwitnienie powtarza nieprzerwanie falami do późnej jesieni.

 

NOWOŚCI 2015

Powojniki


Pnącza i krzewy owocowe

 • Actinidia arguta SCARLET SEPTEMBER KIWI® 'Mirzan' - najnowsza polska odmiana o czerwonych, smacznych owocach. Dojrzewa najwcześniej ze wszystkich odmian A. arguta.
 • Actinidia arguta 'Bingo'PBR - polska, świetnie owocująca odmiana o smacznych i aromatycznych owocach z ananasowym posmakiem i różową skórką. Polecana na plantacje i do ogrodów przydomowych.
 • Actinidia kolomikta 'Vitakola'PBR - rewelacyjna czeska odmiana rodząca mnóstwo wyjątkowo dużych, jak na ten gatunek, smacznych owoców. Ma dekoracyjne liście i kwiaty pachnące cytryną.
 • Aronia ×prunifolia 'Nero' - odmiana o dużych, słodkich owocach. Efektownie przebarwia się jesienią na czerwono. Odmiana nadaje się do zakładania plantacji towarowych.
 • Rubus illecebrosus - odporny i mało wymagający niski półkrzew rodzący efektowne jadalne owoce.
 • Rubus fruticosus 'Navaho' - mało wymagający krzew o wzniesionych, długich, bezkolcowych pędach, rodzący smaczne owoce.
 • Schisandra rubriflora - unikalna forma żeńska polecana dla koneserów szukających oryginalnych i wyjątkowych roślin.

 

Pnącza i krzewy ozdobne

 

Niskie rosliny okrywowe

 • Euonymus fortunei 'Harlequin' - płożący, zimozielony krzew o zwartym pokroju i atrakcyjnych liściach z intensywnie kremowym upstrzeniem, lekko różowiejących jesienią i zimą. Świetna roślina okrywowa do sadzenia w dużych ogrodach i w zieleni publicznej.
 • Vinca minor 'Alba Variegata' - odmiana o zielonych, żółto obrzeżonych i żółto pstrych liściach oraz białych kwiatach, polecana do stosowania w zieleni publicznej.

 

NOWOŚCI 2014

Powojniki z GRUPY EKSTRA

Polecamy najnowsze odmiany powojników wyhodowane w naszej szkółce:

Po raz pierwszy w sprzedaży na polskim rynku - japońskie odmiany z Grupy Wielkokwiatowe Wcześnie Kwitnące i Grupy Viorna:

Powojniki z GRUPY STANDARD

Powojniki z GRUPY RARYTASY

Polecamy pnącza z nowej oferty:

Nowe odmiany suchodrzewu kamczackiego o owocach pozbawionych goryczki:

Wzbogaciliśmy naszą ofertę niskich roślin okrywowych o:

Przedsprzedaż wiosenna, GRUPA PREMIUM:

Przedsprzedaż wiosenna, GRUPA EKSTRA:

 

NOWOŚCI 2013

Polecamy najnowszą odmianę powojnika wyhodowaną w naszej szkółce:

Po raz pierwszy w sprzedaży na polskim rynku - nowe, japońskie odmiany:

Polecamy pnącza z nowej oferty:

Wprowadzamy do oferty odmiany suchodrzewu kamczackiego zwanego jagodą kamczacką (Lonicera kamtchatica):

Wzbogacamy naszą ofertę niskich roślin okrywowych o:

 

NOWOŚCI 2012


Powojniki z GRUPY EKSTRA wyhodowane w naszej szkółce:


Powojniki z GRUPY RARYTASY:


Powojniki z GRUPY EKSTRA, po raz pierwszy w sprzedaży na polskim rynku - nowe, japońskie odmiany:

Powojniki z GRUPY STANDARD:

Szczególnie polecamy PNĄCZA z nowej oferty:

 

NOWOŚCI 2011:

Wyhodowane w naszej szkółce odmiany powojników:

Wyselekcjonowana w naszej szkółce nowa odmiana winobluszczu:

Powojniki z grupy Wielkokwiatowych:

Powojniki botaniczne:

Inne pnącza:

Rośliny o właściwościach leczniczych:

Roślina okrywowa:

 

NOWOŚCI 2010:

 

NOWOŚCI 2009

Na wystawie Zieleń to Życie, 28 sierpnia 2009 r. światową prapremierę miały trzy nowe odmiany powojników wyhodowane w naszej szkółce:


Latem 2009 rozpoczęliśmy również sprzedaż następujących pnączy:

 

NOWOŚCI 2008:

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

 • fax: 22 722 26 63
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.