Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

Właściciele

 

"Zajmujemy się tym, na czym znamy się najlepiej - produkcją wysokiej jakości roślin"

 

Dr inż. Szczepan Marczyński

W 1969 r. ukończył Wydział Ogrodniczy SGGW w Warszawie a w 1973 r. otrzymał stopień doktora nauk rolniczych. Odbył roczny staż (1977-78) w USA na Uniwersytecie w Cornall i ośmiomiesięczny (1987-88) w Boskoop w Holandii. Od 1970 roku do połowy lat 90-tych pracował na stanowisku naukowo-dydaktycznym na Wydziale Ogrodniczym SGGW.
Opublikował 15 prac naukowych, 2 książki oraz przeszło 100 artykułów popularyzatorskich. Poszukując nowych roślin odwiedził niemalże wszystkie kraje europejskie, a także USA, Kanadę, Nową Zelandię, Japonię i Chiny. 
Jest członkiem  International Plant Propagators' Society, International Clematis Society (prezydent 2004-2008), British Clematis Society oraz Związku Szkółkarzy Polskich (prezes 1997-2000 i 2009-2012).

 

Mgr inż. Władysław Piotrowski

W 1980 r. ukończył Technikum Ogrodnicze w Warszawie, a w 1985 r. Wydział Ogrodniczy SGGW w Warszawie. Jest członkiem Związku Szkółkarzy Polskich.

 

 

 

 

 

 

 

Mgr inż. Andrzej Gruszczyński

Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu

Jest absolwentem Technikum Ogrodniczego w Lęborku (1996 r.). Dyplom magistra inżyniera uzyskał w 2003 r. na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w warszawskiej SGGW (specjalizacja Szkółkarstwo). Doświadczenie zdobywał podczas kilkumiesięcznych praktyk w Niemczech i Norwegii. W szkółce pracuje od 2003 r. Reprezentuje ją na wystawach krajowych i zagranicznych m.in. w Chinach, Holandii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Turcji oraz Włoszech. Jest członkiem Związku Szkółkarzy Polskich.

 

 

 

Mgr inż. Andrzej Rafaląt

Kierownik Działu Produkcji i Rozmnażania

Jest absolwentem Technikum Ogrodniczego w Lęborku (1996 r.). Dyplom magistra inżyniera uzyskał w 2002 r. na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w warszawskiej SGGW (specjalizacja Rośliny Ozdobne). Doświadczenie zdobywał podczas kilkumiesięcznych praktyk w Niemczech i Norwegii. W szkółce pracuje od 2003 r. Zapoznawał się z produkcją szkółkarską, odwiedzając wiele szkółek w Anglii, Holandii, Niemczech, USA i Kanadzie. Jest członkiem International Plant Propagators’ Society i Związku Szkółkarzy Polskich. • Szkółka CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy,

  powstała w 1988 r. w Jawczycach k/Warszawy, a w 1996 r. została przeniesiona do Pruszkowa, gdzie mieści się do tej pory. Szkółka ma powierzchnię 9 ha, z tego uprawy w pojemnikach zajmują ponad 7,5 ha. Dysponujemy nowoczesnymi tunelami foliowymi i wszechstronnym wyposażeniem, pozwalającym produkować rośliny wysokiej jakości.
   
  Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkółce, który prezentuje jej założycieli, zespół wykształconych i zaangażowanych pracowników, organizację produkcji oraz stosowane technologie. Film wskazuje również na bogaty asortyment (w tym wiele odmian własnej hodowli i selekcji) oraz wysoką jakość roślin oferowanych do sprzedaży.

  Więcej
 • Tab 2 PL

  Asortyment Szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy

  Asortyment Szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy,

  CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy oferuje najwyższej jakości powojniki i inne pnącza ogrodowe oraz wybrane rośliny owocowe i niskie rośliny okrywowe. Asortyment jest stale poszerzany o nowe, wartościowe odmiany.

  Rośliny w pojemnikach C2 stanowią podstawę naszej produkcji. Pnącza podwiązane są do podpór bambusowych wysokości 90 cm, mają bardzo silny system korzeniowy i pędy długości 60-90 cm. Zaopatrzone są w plastikowe wodoodporne etykiety z barwnymi zdjęciami kwiatów i opisem odmiany oraz z instrukcją sadzenia i dalszej pielęgnacji. Pakowane są po 25 szt. w uniwersalne skrzynki drewniane.

  Więcej
 • Tab 3 PL

  Złoty medal na Flowers'Expo 2016 Złoty medal na Flowers'Expo 2016

  13-14 września 2016 r. braliśmy udział w wystawie Flowers'Expo, na której przyznano nam nagrodę.

  W konkursie nowości nasze rośliny Clematis 'Copernicus'PBR i Schizophragma hydrangeoides BURST OF LIGHT® zdobyły złoty medal wystawy.


  Więcej
  Wyróżnienie dla Lycium barbarum AMBER SWEET GOJI® Wyróżnienie dla Lycium barbarum AMBER SWEET GOJI®

  Na 24. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie otrzymaliśmy wyróżnienie dla kolcowoju szkarłatnego (jagoda Goji) AMBER SWEET GOJI®.

  Więcej
 • Tab 4 PL

  Pnącza w mieściePnącza w zieleni miejskiej i przy drogach

  Pnącza w mieście mają wiele zastosowań, świetnie nadają się do okrywania murów budynków. Pnącza mają wiele walorów, czyniących je jedną z najcenniejszych grup roślin na terenach zurbanizowanych: Liście pnączy mogą zdobić teren rozmaitymi kolorami, nie tylko przeróżnymi odcieniami zieleni - wiele odmian ma barwne liście.

  Obejrzyj folder
  Katalog RoślinKatalog roślin 2017-2018

  Wydaliśmy interaktywny, bogato ilustrowany katalog, który znacznie ułatwi dobór właściwych roślin. Katalog prezentuje 508 gatunków i odmian roślin produkowanych przez naszą szkółkę, uszeregowanych alfabetycznie w obrębie rodzajów i grup.


  Więcej
FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

 • fax: 22 722 26 63
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.