Encyklopedia - Clematis - Źródło Dobrych Pnączy

Wyniki wyszukiwania
w encyklopedii roślin

Nazwa rośliny
Wysokość roślin
od:     do: 
Roczny przyrost
od:     do: 
Strefa mrozoodporności
od:     do: 

Rosa 'Alexander MacKenzie'
róża krzewiasta 'Alexander MacKenzie'

JAK WYGLADA: kwiaty ciemnoróżowe, pełne (śr. 8 cm), lekko pachnące; JAK ROŚNIE: Krzew dorastający do 2,5 m wysokości. GDZIE POSADZIĆ: Odmiana mało wymagająca, żywotna i łatwa w uprawie, odporna na choroby grzybowe. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, p..

Felicitas Svejda

Ficus carica 'Francesco'
Figowiec pospolity 'Francesco'


Ficus carica 'Morena'
Figowiec pospolity 'Morena'


Rosa 'Adelaide Hoodless'
róża kanadyjska 'Adelaide Hoodless', Seria Parkland

JAK WYGLADA: Kwiaty jaskrawoczerwone, półpełne, śr. 8 cm, zebrane w kwiatostany na szczytach pędów . Nie powtarza kwitnienia. JAK ROŚNIE:  Osiąga 1,8 m wysokości, może być prowadzona jako pnącze, pozostawiona bez podpór będzie tworzyła krzew o kopulastym..

Henry Marshall

Rosa 'Champlain'
róża krzewiasta 'Champlain', Seria Explorer

JAK WYGLADA: Kwiaty półpełne, lekko pachnące, zebrane w kwiatostany, czerwone do czerwono- szkarłatnych, średnicy 6-7 cm, złożone z  około 30 płatków, z żółtymi pręcikami. Kwitnie obficie. Liście jasnozielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na żółt..

Felicitas Svejda

Rosa 'Nicolas'
róża krzewiasta 'Nicolas', Seria Explorer

JAK WYGLADA: kwiaty czerwone, półpełne (śr. 5-7 cm), z żółtymi pręcikami, zebrane w kwiatostany złożone z kilku kwiatów. Kwitnie od czerwca do końca lata JAK ROŚNIE: Zwarty krzew dorastający do 0,7 m wysokości. GDZIE POSADZIĆ: Odmiana mało wymagająca, ż..

Ian Ogilvie i Felicitas Svejda

Rosa 'J.P. Connell'
róża kanadyjska 'J.P. Connell', Seria Explorer

JAK WYGLADA: kwiaty pełne i półpełne, duże (śr. 8 cm), kremowobiałe,  pachnące, pojedyncze lub zebrane w kwiatostanach. JAK ROŚNIE: Krzew, dorasta do 1,20 m wysokości i podobnej szerokości. Obfite kwitnienie rozpoczyna od 2 roku po posadzeniu. GDZIE POSA..

Felicitas Svejda

Rosa 'Louise Bugnet'
róża krzewiasta 'Louise Bugnet'

JAK WYGLADA: pędy z małą ilością kolców, kwiaty białe, półpełne (śr. 8 cm), w fazie pąka zewnętrzne płatki mają karminowy kolor; zebrane są w kwiatostany po 7-8 szt., umieszczone na krótkich szypułkach,pachnące; kwitnie w maju i czerwcu i powtarza kwitnie..

wyhodował Georges Bugnet

Rosa 'Campfire'
róża krzewiasta 'Campfire', Seria Canadian Artists Roses

JAK WYGLADA: kwiaty żółte z ciemnoróżowym obrzeżeniem, pełne, duże (śr. 7 cm), pachnące. W trakcie rozwijania się kolor kwiatów przechodzi od żółtego do różowego. Zmienność koloru daje ciekawy efekt gdyż na jednej roślinie możemy obserwować kwiaty o żółty..

Lary Dyck

Rosa 'Morden Fireglow'
róża rabatowa 'Morden Fireglow', Seria Parkland

JAK WYGLADA: kwiaty półpełne (śr. 8 cm), pomarańczowoszkarłatne; można ciąć do wazonu; liście ciemnozielone; odporna na choroby i zanieczyszczenie powietrza;  JAK ROŚNIE: Krzew dorastający do 1,2 m wysokości i takiej samej średnicy. GDZIE POSADZIĆ: Odmi..

Henry Marshall

Rosa 'Morden Sunrise'
róża krzewiasta 'Morden Sunrise', Seria Parkland

JAK WYGLADA: kwiaty półpełne pomarańczowożółte (śr. 8-10 cm), lekko pachnące; liście zielone, błyszczące, dekoracyjne; całkowicie mrozoodporna, odporna na choroby grzybowe. JAK ROŚNIE: Zwarty, krzewiasty pokrój, dorasta do 0,8 m wysokości. GDZIE POSADZI..

Campbell G. Davidson i Lynn M. Collicutt

Rosa 'Merveille'
róża krzeiwasta 'Merveille'

JAK WYGLADA: kwiaty półpełne, aksamitne w kolorze fioletowoburgundowym (śr. 8 cm), białe u nasady, z żółtymi pręcikami,  pachnące. Kwitnie w od końca maja do lipca Liście matowe. JAK ROŚNIE: Krzew dorastający do 1-1,5 wysokości i takiej samej średnicy. ..

Pirjo Rautio

Rosa 'Morden Centennial'
róża krzewiasta 'Morden Centennial', Seria Parkland

JAK WYGLADA: kwiaty jaskraworóżowe, półpełne (śr. 8 cm), lekko pachnące, z żółtymi pręcikami, białe u nasady płatków, zebrane w kwiatostany. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów sprzyja ponownemu kwitnieniu. JAK ROŚNIE: Krzew dorastający do 1,5 wysokości i..

Henry Marshall

Rosa 'Morden Ruby'
róża krzewiasta 'Morden Ruby', Seria Parkland

JAK WYGLADA: bezkolcowa, kwiaty o podwójnej budowie (śr. 8 cm), różowoczerwone, na płatkach pojawiają się charakterystyczne ciemnoróżowe cętki (plamki), lekko pachnące, długotrwałe, można ciąć do wazonu; liście ciemnozielone, błyszczące. JAK ROŚNIE: Krze..

Henry Marshall

Rosa 'Morden Belle'
róża krzewiasta 'Morden Belle', Seria Parkland

JAK WYGLADA: kwiaty pastelowo różowe, półpełne (śr. 7-8 cm), w trakcie przekwitania robią się kremowe, można ciąć do wazonu; usuwanie przekwitłych kwiatostanów przedłuża kwitnienie.   JAK ROŚNIE: Krzew o ładny zwartym pokroju dorastający do 1,2 m wysokoś..

Campbell G. Davidson i Lynn M. Collicutt