Aktualności - Clematis - Źródło Dobrych Pnączy

Aktualności

Katalog roślin 2017-2018

Wydaliśmy interaktywny, bogato ilustrowany katalog, który znacznie ułatwi dobór właściwych roślin, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Chcielibyśmy, aby trafił on do osób urządzających swoje ogrody, balkony i tarasy, ale również do projektantów, ogrodników, administratorów, studentów..., którym przyda się w codziennej pracy.

Katalog roślin ma format A5, składa się z 140 str. i zawiera 641 barwnych ilustracji.

Katalog prezentuje 508 gatunków i odmian roślin produkowanych przez naszą szkółkę, uszeregowanych alfabetycznie w obrębie rodzajów i grup.

 

Przy każdym taksonie jest zdjęcie, krótki opis piktogramowy oraz kod QR (poniżej znajduje się instrukcja korzystania z kodów QR), który umożliwia automatyczne przełączanie do bogatego opisu i wielu ilustracji dotyczących tej rośliny na naszej stronie internetowej.

Ponadto w katalogu zawarte są porady dotyczące zastosowania i pielęgnacji, w tym sadzenia i cięcia. Przy poradach są również QR kody umożliwiające bezpośrednie przełączanie do filmów instruktażowych i artykułów na naszej stronie internetowej.

W katalogu znajduje się również indeks wszystkich opisanych roślin oraz mapa ze strefami mrozoodporności roślin.

Katalog został nagrodzony Zielonym Laurem wystawy Zieleń to Życie 2017!

Katalog roślin można nabyć w dobrych sklepach i centrach ogrodniczych na terenie całej Polski w rekomendowanej cenie 5 zł szt. (w tym 5% podatku VAT).

Jak korzystać z kodów QR?

Kody QR można odczytać za pomocą smartfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją. Można ją łatwo pobrać z dostępnych na urządzeniach mobilnych sklepów - AppStore, w przypadku produktów firmy Apple, lub Google play, w przypadku produktów innych producentów. 

Po uruchomieniu Google play lub App Store, w polu wyszukiwania należy wpisać "QR", a następnie z rezultatów wyszukiwania należy wybrać dowolną darmową aplikację. Po jej pobraniu, otwieramy ją i skanujemy aparatem wybrany kod.

Kody w naszym katalogu przekierowują na naszą stronę internetową, gdzie znajduje się więcej informacji. Dla przykładu: w rozdziale o roślinach przydatnych zielone osłony na płoty i ściany, kod QR przekierowuje do filmu poradnikowego, w którym dr Szczepan Marczyński pokazuje i omawia rośliny najlepsze do takiego stosowania.