Aktualności - Clematis - Źródło Dobrych Pnączy

Aktualności

ekspertyza Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

W trosce o dobro naszych klientów, zleciliśmy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu przeprowadzenie badań na zawartość alkaloidów w partiach owoców Lycium barbarum zebranych bezpośrednio z roślin rosnących w naszej szkółce.

 

Dbamy nie tylko o wartościowy asortyment i jakość oferowanych roślin, ale również o to, aby ich owoce nie szkodziły klientom. Uprawne odmiany kolcowoju szkarłatnego (Lycium barbarum) cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ogrodników, zarówno plantatorów jak i zwykłych działkowiczów. Drogocenne jagody tych roślin od ponad dwóch tysięcy lat wykorzystywane są powszechnie w tradycyjnej medycynie ludów azjatyckich.

W celu upewnienia się, czy owoce oferowanych przez nas odmian jagód Goji: AMBER SWEET GOJI®, ‘New Big’ oraz ‘No.1’, nie zawierają szkodliwych dla człowieka substancji - zleciliśmy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu przeprowadzenie badań na zawartość alkaloidów w partiach owoców zebranych bezpośrednio z roślin rosnących w naszej szkółce. Badania wykazały, że owoce odmian pochodzących z naszej szkółki (partia pobrana dn. 25.08.2015 r.), nie zawierają szkodliwych dla człowieka alkaloidów. Cały raport z badań prezentujemy poniżej. 

EKSPERTYZA DOTYCZĄCA OZNACZENIA ZAWARTOŚCI ALKALOIDÓW TROPANOWYCH ORAZ SOLANINY W OWOCACH Lycium barbarum (jagody goji) OTRZYMANYCH Z ROŚLIN ROSNĄCYCH W POJEMNIKACH, W SZKÓŁCE CLEMATIS ŹRÓDŁO DOBRYCH PNĄCZY Sp. z.o.o. Sp.k.