Wyróżnienia

Srebrny medal na wystawie Cvety'2011 w Moskwie

Na wystawie Cvety'2011 w Moskwie trzy powojniki wyhodowane przez Szczepana Marczyńskiego zdobyły srebrny medal.

 

 

  Srebrny medal rewers Dyplom Cwiety 2009


Clematis 'Beautiful Bride' PBR'Beautiful Bride' PBR o wyjątkowo dużych (do 28 cm średnicy), czysto białych kwiatach, które pokrywają roślinę od samego dołu. Kwitnie bardzo obficie V-VII, latem powtarza kwitnienie.

Dorasta do 2-3 m wysokości, wymaga słabego cięcia. Nie lubi miejsc wietrznych i bardzo nasłonecznionych. W pełni mrozoodporna.
Clematis 'Krakowiak' PBR'Krakowiak' PBR z Grupy Viticella o intensywnie różowych, licznych kwiatach pojawiających się od połowy VI do IX. Rośnie szybko, osiąga 3 m wysokości, może rosnąć na każdym stanowisku i w każdej przeciętnej glebie ogrodowej.

Roślina łatwa w uprawie, całkowicie mrozoodporna. Znajduje zastosowanie w ogrodach przydomowych, w pojemnikach na balkonach i w zieleni miejskiej.
Clematis 'Sweet Summer Love' PBR'Sweet Summer Love' PBR z Grupy Flammula o bardzo licznych, purpurowych, słodko pachnących kwiatach. Kwitnienie rozpoczyna w VII-VIII i kontynuuje aż do początku X.

Liście drobne, ciemnozielone, ładne do jesieni. Dorasta do 3,5 m wysokości, lubi stanowiska słoneczne. Może być stosowana w ogrodach i dużych pojemnikach.