Wyróżnienia

Trzy medale na Plantarium 2011

http://www.plantarium.nl/Miło nam zakomunikować, że na tegorocznej wystawie Plantarium (Boskoop, Holandia) trzy nowo wyhodowane przez Szczepana Marczyńskiego powojniki zdobyły medale złoty, srebrny i brązowy.

 

 Złoty medal zdobyła odmiana 'Beautiful Bride' PBR o wyjątkowo dużych (do 28 cm średnicy), czysto białych kwiatach, które pokrywają roślinę od samego dołu. Kwitnie bardzo obficie V-VII, latem powtarza kwitnienie. Dorasta do 2-3 m wysokości, wymaga słabego cięcia. Nie lubi miejsc wietrznych i bardzo nasłonecznionych. W pełni mrozoodporna.
 

 

  Złoty medal zdobyła odmiana

 

 Srebrny medal zdobyła odmiana 'Krakowiak' PBR z Grupy Viticella o intensywnie różowych, licznych kwiatach pojawiających się od połowy VI do IX. Rośnie szybko, osiąga 3 m wysokości, może rosnąć na każdym stanowisku i w każdej przeciętnej glebie ogrodowej. Roślina łatwa w uprawie, całkowicie mrozoodporna. Znajduje zastosowanie w ogrodach przydomowych, w pojemnikach na balkonach i w zieleni miejskiej.
 

 

Clematis 'Krakowiak' PBR Srebrny medal zdobyła odmiana

 

 Brązowy medal przyznano odmianie 'Sweet Summer Love'PBR z Grupy Flammula o bardzo licznych, purpurowych, słodko pachnących kwiatach. Kwitnienie rozpoczyna w VII-VIII i kontynuuje aż do początku X. Liście drobne, ciemnozielone, ładne do jesieni. Dorasta do 3,5 m wysokości, lubi stanowiska słoneczne. Może być stosowana w ogrodach i dużych pojemnikach.
 

 

Clematis 'Sweet Summer Love' PBR Brązowy medal przyznano odmianie