Wyróżnienia

Medale na Wystawie Zieleń to Życie 2006

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie nowości roślinnych, na XIV Międzynarodowej Wystawie "Zieleń to Życie" 2006, która odbyła się w dniach 25-27 sierpnia 2006 w Warszawie, nasza szkółka otrzymała dwa srebrne medale. 

 

 

Medale zostały przyznane za pierwszy raz prezentowane publicznie, najnowsze odmiany powojników hodowli Szczepana Marczyńskiego: Clematis 'Mazowsze' i Clematis 'Mazury'.


Clematis 'Mazowsze' - srebrny medal. Kwiaty bordo, aksamitne, średnicy 15-20 cm, osadzone na długich szypułkach. Ładnie zbudowane, z 6 szerokimi działkami i półkoliście ułożonymi kawowymi pylnikami na żółtych nitkach, które wraz z żółtymi słupkami rozjaśniają kwiaty. Działki na spodniej stronie mają białawą środkową pręgę i różowe brzegi.

Kwitnie od końca VI do IX. Osiąga wysokość 2-3,5 m. Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Najlepiej czuje się w miejscach przewiewnych. Nie lubi przesychającej gleby. Przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych.

Clematis 'Mazowsze' - srebrny medal Clematis 'Mazowsze' - srebrny medal

Clematis 'Mazury'Clematis 'Mazury' - srebrny medal. Kwiaty pełne na tegorocznych pędach, duże, średnicy 15-17 cm, niebieskie z jaśniejszymi przebarwieniami. Zewnętrzny okółek działek ma zielone przebarwienia. W początku kwitnienia kwiaty mają ładną, regularną budowę – wyglądają jak wykonane z bibułki. Przekwitając szeroko się otwierają odsłaniając kremowe słupki.

Kwitnie od końca VI do IX. Osiąga wysokość 2-3m. Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach słonecznych. Szczególnie przydatna do uprawy przy kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Może wspinać się po naturalnych podporach.

Clematis 'Mazury' - srebrny medal 

Zieleń to Życie 2006 stoisko Clematis Zieleń to Życie 2006 stoisko Clematis
Zieleń to Życie 2006 stoisko Clematis Zieleń to Życie 2006 stoisko Clematis