Wystawy - Clematis - Źródło Dobrych Pnączy

Od wielu lat uczestniczymy w wystawach branżowych i wydarzeniach promujących życie w otoczeniu roślin. Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas zbliżających się wystaw:

W poniższych galeriach można obejrzeć zdjęcia stoisk i przeczytać relacje z wystaw, w których braliśmy udział.

Wystawy

Wystawa Zieleń to Życie 2017

Zapraszamy na fotorelację z wystawy Zieleń to Życie, która odbyła się 31 sierpnia - 2 września 2017 r. w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

 

 

 

 

25. wystawa Zieleń to Życie rozpoczęła się ogłoszeniem wyników konkursów. Niezwykle miło nam poinformować, że Zielonym Laurem wystawy uhonorowano nasz Katalog roślin 2017-2018 (więcej o Katalogu...). Dyplom i statuetkę odebrał dr Szczepan Marczyński. Ponadto zgłoszona przez nas odmiana powojnika 'Taiga'PBR zdobyła srebrny medal wystawy w konkursie nowości. Medal odebrał współwłaściciel szkółki, szef działu sprzedaży i marketingu - Andrzej Gruszczyński.

 

W tym roku obchodziliśmy 25-lecie pracy hodowlanej Szczepana Marczyńskiego. Na stoisku prezentowane były wszystkie odmiany hodowcy. Nazwy odmian Szczepana Marczyńskiego często mają osobiste znaczenie. Są to np. imiona bliskich sercu kobiet - Barbara, Hania, Julka, Kaśka; nazwy ulubionych regionów - Bieszczady, Mazowsze, Mazury lub nazwy upamiętniające Polskę i zasłużonych Polaków - Grunwald, Jerzy Popiełuszko, Krakowiak, Maria Skłodowska-Curie, Solidarność, Vistula, Viva Polonia i wiele innych.
Pierwszego dnia wystawy odbyło się uroczyste nadanie imion dwóm najnowszym odmianom hodowli Szczepana Marczyńskiego. Siewki otrzymały nazwy: 'Maria Kaczyńska' dla powojnika o białych kwiatach oraz 'Lech Kaczyński' dla powojnika o kwiatach purpurowofioletowych. Uroczystego odsłonięcia i nadania nazw nowym odmianom dokonał prezes Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, profesor nadzwyczajny SGGW, dr hab. Jacek Borowski.
List z podziękowaniem za upamiętnienie śp. Pary Prezydenckiej skierował na ręce dr. Szczepana Marczyńskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Na stoisku można było zobaczyć wiele oczekiwanych nowości z oferty, np. powojnik 'Kaśka', kwitnące róże okrywowe i pnące, wisterie, winorośle owocowe (selekcja odmian nadających się do uprawy amatorskiej w Polsce), różę owocową 'Karpatia', oliwniki o jadalnych i zdrowych owocach z serii POINTILLA®, derenie jadalne, świdośliwy, pigwowce (pełny zestaw nowości 2017).

Oprócz roślin prezentowaliśmy także wsparcie sprzedaży dla centrów ogrodniczych - wspomniany już nagrodzony Katalog roślin, torebki ozdobne do pakowania roślin oraz metalowe stelaże wspierające rośliny.

 

Po raz drugi wystawie Zieleń to Życie towarzyszył sektor z kwiatami ciętymi i roślinami doniczkowymi pod nazwą Flower Expo Poland. Znaleźliśmy tam kilka pięknych bukietów z wykorzystaniem powojników.

Sprzedaż roślin w trakcie wystawy odbywała się na kiermaszu przed głównym wejściem. Nasze stoisko na kiermaszu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na wystawę i gratulujemy organizatorom udanego jubileuszu. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Zieleń to Życie, która odbędzie się 6-8 września 2018.