Szkółka - Clematis - Źródło Dobrych Pnączy

Wygląd szkółki

Wygląd szkółki

Szkółka CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy, powstała w 1988 r. w Jawczycach k/Warszawy, a w 1996 r. została przeniesiona do Pruszkowa, gdzie mieści się do tej pory. Szkółka ma powierzchnię 10 ha, z tego uprawy w pojemnikach zajmują ponad 7,5 ha. Dysponujemy nowoczesnymi tunelami foliowymi i wszechstronnym wyposażeniem, pozwalającym produkować rośliny wysokiej jakości.

Ciągle poszerzamy asortyment o nowe gatunki i odmiany. Pomaga nam w tym współpraca z kilkudziesięcioma szkółkami w kilkunastu krajach. Zapewniamy naszym Klientom szeroką informację o produkowanych roślinach.

Naszą główną specjalnością jest produkcja powojników (Clematis) i innych pnaczy ogrodowych (np. Actinidia, Lonicera, Wisteria). W kolekcji mamy przeszło 1000, a w produkcji ponad 500 gatunków i odmian, z tego ponad 50 odmian wyhodowanych w naszej szkółce przez Szczepana Marczyńskiego. Produkujemy zarówno powojniki wielkokwiatowe, jak również botaniczne i bylinowe - w pełnej gamie barw i form.

Produkujemy ponadto niskie rośliny okrywowe i wybrane, ciekawe krzewy owocowe.

W naszej szkółce prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni. Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej. Możemy udzielić informacji o adresach najbliższych Państwa sklepów sprzedających nasze rośliny.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o szkółce.