Jakość - Clematis - Źródło Dobrych Pnączy

Jakość

Jakość

Od początku istnienia firmy kładziony jest szczególny nacisk na jakość produkowanych roślin. Rośliny w pojemniku 2-litrowym przechodzą trzyletni cykl produkcji. Dzięki ciągłemu poprawianiu organizacji pracy, precyzyjnej powtarzalności procesów technologicznych, stosowaniu najlepszych certyfikowanych podłoży i nawozów oraz dobieraniu ich, podobnie jak sposobu nawadniania, do potrzeb poszczególnych gatunków, a nawet odmian, uzyskiwane rośliny są zdrowe, silnie rozrośnięte i dobrze przekorzenione.

Rośliny wychodzące z naszej szkółki są zgodne z Zaleceniami jakościowymi Związku Szkółkarzy Polskich. Mają minimum 2 silne pędy wyrastające do 10 cm od podstawy i uprawiane są w pojemnikach 2-litrowych oraz większych.

Roślinom towarzyszy obszerna, bogato ilustrowana informacja o cechach, wymaganiach oraz możliwościach stosowania poszczególnych roślin w postaci własnych etykiet, ulotek, broszur, plakatów, rozbudowanych stron internetowych i licznych publikacji w prasie oraz książek autorstwa dra Szczepana Marczyńskiego.

Produkowane rośliny znajdują nabywców nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Obecnie rośliny są eksportowane do 36 krajów na 5 kontynentach.
 

Certyfikaty

Clematis Źródło Dobrych Pnączy to nowoczesna firma, która w ciągu 25 lat działalności zdobyła mocną pozycję zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Asortyment roślin jest stale poszerzany o nowe gatunki i odmiany.

Dla utrwalenia wysokiej jakości został wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2001. W lutym 2009 r. szkółka przeszła  pomyślnie certyfikację przez renomowaną firmę TÜV Rheinland.

1 czerwca 2009 roku szkółka została uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” w konkursie pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego za „powojniki oraz inne pnącza ogrodowe w pojemnikach”. Była to pierwsza firma rolnicza produkująca rośliny, która  zdobyła ten laur. Otrzymanie tego wyróżnienia było potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych roślin i nagrodą dla właścicieli i pracowników firmy.